Баскетболистите на Реал Мадрид едва измъкнаха победата срещу Морабнк Андора след продължение. Реал победи с 96:92 точки в мача от 16-я кръг на Лига Ендеса и вече е с 12 победи и 3 загуби начело във временното класиране. Със същия актив е и вторият в подреждането – Барселона.

Тимът на Морабанк Андора пък е осми с 8 победи и вече 7 поражения.

Двата тима изиграха изключителен сблъсък, като в редовното време резултатът бе 79:79 точки. Андрю Албиси изравни 2 секунди преди края на редовното време, а Серхио Юй не сполучи при изстрела си от тройката.

В продължението обаче Реал наложи волята си.

Преди това на почивката домакините от Мадрид губега с 33:44 точки след чудесна втора част на баскетболистите на Андора, които вкараха 23 срещу 7 точки за противника.

Серхио Юй направи страхотен мач за Реал Мадрид и завърши с 23 точки и 11 асистенции, а с 15 точки се отчете Руди Фернандес.

За гостите от Андора най-резултатен с 22 точки и 4 асистенции бе Давид Йелинек.