В мач от 22-ия кръг на Лига Ендеса Реал Мадрид победи Ховентут с 83:74. "Белият балет" се затрудни със съперника през първото полувреме, след съумя да вземе аванс от само 7 точки - 43:36. През първата част на мача Реал спечели само с 22:17, но през втората част добави още 2.

В третата част Реал спечели със 17:12 и почти реши успеха си в мача, въпреки усилията да стигне до нещо в този мач Ховентут не съумя да го стори и загуби със 74:83.

Руди Фернандес реализира 14 точки за успеха, с 13 точки завършиха Кампацо и Дек, а 10 борби спечели Таварес. За Ховентут Лапровитола се отчете с 23 точки, а Харангоди добави 12, но това не стигна. В класирането Реал е на второто място с актив от 17 победи и 5 поражения, а Ховентут е на 6-ото място с 13 победи и 9 поражения.