Реал Мадрид не даде никакъв шанс на градския си съперник Естудиантес и го победи с 94:63 в 1/4-финален двубой от турнира за Купата на Испания.

В първата част срещата предложи качествен баскетбол, освен това и равностоен, тъй като "белите" имаха преднина в края от само 2 точки - 29:27. За сметка на това във втората Реал попиля съперника и взе частта с 21:7, а на почивката разликата беше внушителна - 50:34.

Така през второто полувреме Естудиантес трябваше да намалява пасива си, но вместо това се получи доста сериозна разлика в следващите две части, за да се стигне до крайния резултат - 94:63.

С по 16 точки за успеха се отчетоха Густаво Айон и Дек, Кампацо реализира 7 точки и 8 асистенции за победата, за Естудиантес с 12 точки завърши Артеага, а с 10 завърши Клавел.

Така на полуфиналите в събота Реал Мадрид се изправя срещу Ховентут.