Реал Мадрид се нуждаеше само от една четвърт, за да направи обрат в мача срещу Валенсия и в крайна сметка да стигне до победата с 83:71 точки в мача от 24-ия кръг на Лига Ендеса.

След първите две четвърти Валенсия имаше аванс от седем точки – 45:38.

В третата част Реал Мадрид успя да наложи своята воля и да пречупи съперника, който отбеляза едва 12 точки в този период от двубоя. За сметка на това „кралете“ отбелязаха 27 и не само заличиха пасива си, който имаха след първите две четвърти, но успяха да изградят и солидна преднина – 65: 57, която да надградят в последните минути на двубоя и в крайна сметка да спечелят с 83:71 точки.

Най-резултатни за Реал Мадрид с по 13 точки бяха Антъни Рандълф и Тавареш. Лука Дончич, Фелипе Рейес и Трей Томпкинс добавиха по 10.

За Валенсия над всички бе Уил Томас с 12 точки.

В друг мач от кръга Барселона спечели със 76:73 гостуването си на Обрадойро. Българинът Александър Везенков не бе в групата на каталунците за мача.

Реал Мадрид и Барселона заемат първо и второ място в Лига Ендеса, а Баскония е трети.