Отборът на Олимпиакос, чийто екип носи българинът Александър Везенков победи Арис с 83:66 (20:13, 21:12, 27:21, 15:20) като гост в Солун в среща от третия кръг в гръцкото баскетболно първенство за мъже. Успехът бе трети пореден за гостите от Пирея, които са лидери във временното класиране, а тимът на Арис допусна втора загуба и остава на 11-ата позиция.

Александър Везенков продължи със силното си представяне за Олимпиакос. Срещу бившия си отбор в Гърция националът бе най-резултатен, завършвайки с 15 точки, 3 борби и 2 асистенции за 20 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос доминираха почки през целия двубой, като след 68:46 в тяхна полза след 30 минути игра, намалиха оборотите до края.

В следващия кръг от гръцкия шампионат, на 29 октомври тимът Олимпиакос ще бъде домакин на Лаврио, а два дни по-рано приема отбора на Монако в среща от Евролигата.