Валенсия успя да победи трудно Мурсия в мач от поредния кръг на испанското баскетболно първенство със 78:75.

Срещата предложи доста равностоен баскетбол, но в крайна сметка печелившият тим се оказа този на Валенсия.

Мурсия поведе след първата част с 18:14, но Валенсия обърна нещата в своя полза през втората и се оттегли на почивката с аванс от 3 точки.

През второто полувреме Валенсия успя да запази крехкия си аванс и спечели двубоя. За победителите Боян Дублевич се отчете с 20 точки, Састре добави 11, а по 10 отбелязаха Сато и Томас.

За Мурсия с най-много точки се отчете Кампацо с 20, но в крайна сметка тимът му загуби. В класирането Валенсия е на 3-ото място с актив от 11 победи и 4 поражения, а Мурсия е на 12-ото място с 5 победи и 10 поражения.