С тройка в последните 2 секунди на Джейси Керъл Реал Мадрид победи Барселона с 81:80 точки и поведе с 2-0 във финалната серия в испанската баскетболна Лига Ендеса.

Двата състава изиграха зрелищен сблъсък, изпълнен с доста нерви, като Барселона имаше водачеството през по-голямата част от мача и вече се виждаше победител преди Реал да измъкне успеха. Само 21 секунди преди края каталунците водеха с 5 точки при 77:72.

Домакините обаче успяха да обърнат резултата и да се приближат на победа от титлата. Реал спечели доста по-убедително първия мач от серията с 87:67 точки.

Барса е домакин на следващия мач на 19-и юни и ако се стигне до четвърти – на 21 юни. Евентуален пети мач ще се играе на 23-и в Мадрид.

Реал изоставаше с 11:17 точки след първата част, а на почивката също бе догонващ - 29:34. Преди последните 10 минути гостите продължаваха да водят, а резултатът бе 59:53.

Джейси Керъл бе най-полезен за победителите с 25 точки, от които 5 тройки, включително ключовата в края.

Тома Юртел пък бе най-резултатен за Барселона с 30 точки.