Отборът на Хувентут Бадалона разгроми Тенерифе с 84:64 в мач от 13-ия кръг на Лига Ендеса. По този начин каталунците се изравниха с днешния си противник с баланс от 7 победи и 6 загуби. Началото на двубоя бе равностойно, като островитяните успяха да опазят звездата на Ховентут Нико Лапровитола.

През втората четвърт, обаче домакините затегнаха защитата и допуснаха само осем точки. Играчите на Карлес Дуран вкараха 23, за да поведат с 19 на почивката, след тройка със сирената на Дакота Матиас. През третата четвърт Тенерифе опита обрат и стопи изоставането си до 10, благодарение на силните изяви на Хави Бейран и Мамаду Нианг.

Гостите, обаче така и не намериха отговор на тройката на Ховентут. Отборът от Бадалона вкара 15 от своите 25 изстрела от далечна дистанция, с което прекършиха съпротивата на Тенерифе.

Най-резултатен в мача беше Дакота Матиас с 14т, влизайки от скамейката. Още 4-има играчи на Ховентут завършиха с двуцифрен актив. За Тенерифе Бейран, Нианг и Феран Басас вкараха по 12.