Отборът на Ховентут се наложи над Уникаха Малага с 82:79 (22:24; 26:16; 15:24; 19:15) в оспорван седми мач от испанската Лига Ендеса.

Борбата за успеха продължи до последната секунда, но Уникаха пропусна възможността да отбележи от фал за равенството и така понесе поражение.

Най-резултатен за домакините Ховентут беше Алберт Сабат с 19 точки.

А за Уникаха 24 наниза Деян Мусли, а 22 Карлос Суарес.

През първата четвърт Ховентут имаше предимството през повечето време, но в края на частта допусна Уникаха да изравни.

В крайна сметка гостите успяха дори да поведат с две точки и взеха частта (24:22).

До средата на втората четвърт домакините водеха с 8 точки и Уникаха така и не успя да навакса.

Така първото полувреме завърши с доминацията на Ховентуд - 48:40.

През третата четвърт Малага отбеляза поредни 13 точки, за да намали разликата на 3.

Следващата точка бе за домакините, но Уникаха наниза още 6 и взе частта с 24:15.

В последната четвърт гостите бяха постоянно в ролята на догонващ и с пропуски в последните секунди оставиха победата на Ховентуд (82:79).

Уникаха е 8-и с 8 точки, а Ховентут е на 14-ата позиция с 4 точки.