Тимът на Гран Канария победи Естудиантес с 85:79 в двубой от поредния 10-ти кръг в Лига Ендеса.

След равностойна първа част, която завърши 19:19, Гран Канария наложи надмощието си през втората четвърт, за да вземе преднина от 9 точки на полувремето, за да води с 44:35.

Третата част беше доста равностойна, но авансът на Гран Канария набъбна на 11 - 64:53. Въпреки финалните напъни Естудиантес да се върне в двубоя и да се бори за победата, домакините спечелиха двубоя с финалното 85:79.

За победителите Ериксон наниза 18 точки, а с по 17 се отчетоха Рабаседа и Баес. За Естудиантес 20 точки вкара Брисуела, а с 15 се отчете Клавел.

След този успех Гран Канария изпревари днешния си съперник, след като записа 3-ата си победа от старта на шампиона, а Естудиантес е с показатели 2 победи - 7 поражения.