Отборът на Фуенлабрада сложи точка на негативната си серия от 3 поредни загуби. В 19-ия кръг от Лига Ендеса баскетболистите от мадридския тим надиграха опашкаря Билбао с 83:77.

Играчите на Нестор Гарсия срещнаха по-солиден отпор от затъващите напоследък баски само в първата и последната четвърт.  През по-голямата част от срещата те поддържаха комфортна разлика от 8-12 точки, като бяха на път да я изпуснат в заключителните минути. Малко преди края на финалната четвърт домакините успяха да се приближат само на 3 точки при 75:78. Тройка на Марко Попович 52 секунди преди края успокои гостите, които след това реализираха и още едно успешно нападение чрез Благота Секулич.

Попович беше най-резултатният играч за Фуенлабрада с 25 пункта. За Билбао най-добре се представи Алекс Мумбру с 19 пункта.