Скандален развой придоби третият мач от финалната серия в турското първенство, заради изстъпленията на феновете на Бешикташ. Фенербахче се наложи с 86-80 като гост, а двубоят продължи близо три часа, след като на два пъти бе прекъсван.

Първо в третата част, след няколко предупреждения към феновете, да не замерят с предмети съдиите и отбора на Фенербахче, за 10 минути последните се прибраха в съблекалните.

След това с минута и половина до края на двубоя, нов залп към терена от запалки и други предмети накара реферите пак да се приберат, заедно с отборите. Те излязоха пак на игрището да доиграят срещата чак след като всички фенове бяха изведени от залата, при резултат 69-70 в полза на Фенербахче.

Бешикташ обаче успя да изравни и дори поведе с три точки десетина секунди преди сирената. Страхотна атака и тройка на Богдан Богданович изравни, и мачът отиде в продължение, където Фенербахче спечели двубоя.

Фенербахче вече води с 3-0 победи в серията и може да стане шампион при победа в следващия мач.