Барселона защити титлата си за Купата на Краля, след като надви с 94:93 Реал Мадрид в исторически мач в "Уизинк Сентър"! Каталунците падаха с 16 точки в третата четвърт, но се „събраха” и стигнаха до пълен обрат към края на последната част.

Все пак кош на Серхио Юл с флоутър със сирената Реал Мадрид прати мача в продължения. В добавеното време Барселона стигна до преднина с пет точки, но Реал Мадрид поведе секунди преди края на мача след полемична атака. Причината е, че имаше чисто нарушение срещу Крис Сингълтън, което съдиите подминаха, а Джейси Керъл вкара кош и получи фаул. Керъл бе точен и от фаул линията, но в самия край на мача се получи борба под коша на Реал. Томич стреля, а Таварес докосна таблото, като след преразглеждане на ситуацията, реферите пратиха точката за Барселона, а по този начин и успеха.

Иначе най-резултатен за тима на Светислав Пешич бе Томас Юртел, който бе вездесъщ със своите 22 точки. 15 добави Виктор Клавер, а с 14 се отчете Анте Томич. За Реал Мадрид най-добър стрелец бе Факундо Кампацо с 19, а Антъни Рандолф достави още 16.

Това е втора загуба в неделния ден за клуба Реал Мадрид, след като по-рано през деня футболния клуб претърпя поражение от друг каталуснки тим - Жирона, с 1:2.