Естудиантес съумя да нанесе поражение над Морабанк Андора в изключително интересен двубой от Лига Ендеса, надделявайки над съперника с 91:90 в двубой от 20-ия кръг на Лига Ендеса. Това беше четвърта поредна победа у дома на Естудиантес.

Срещата премина през различни обрати, но беше и крайно равностойна. След първата четвърт домакините поведоха с 28:24, но в края на полувремето разликата в полза на домакините дойде при 45:44 за Естудиантес.

Морабанк постепенно взе аванс и поведе със 79:73, но в крайна сметка след инфарктни последни секунди се стигна до успеха за домакините с 91:90 като за това помогна и една серия от 14:0 в края на двубоя.

С по 13 точки за успеха на Естудиантес се отчетоха Брисуела, Джентиле и Клавел, а за Андора Уокър и Енис нанизаха по 17, но това не стигна за успеха.

Естудиантес е на 13-ото място с 8 победи и 12 поражения, а съперникът им в днешния двубой е на 10-ото място с 10 победи и 10 поражения.