Отборът на Виртус Имола, с българина Борислав Младенов в състава си, постигна първа победа за сезона в мъжкото баскетболно първенство на Италия. Тимът се наложи като гост над Фаенца с 80:68 (21:19, 26:19, 17:21, 16:9) в двубой от втория кръг в регион C на Серия Б.

Синът на легендата Георги Младенов беше най-полезен за успеха. Той записа "дабъл-дабъл" - 14 точки и 11 борби, а към статистиката си добави 3 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър за 26 минути на паркета като титуляр.

От неговите съотборници Лука Галаци също вкара 14 точки.

В следващия си мач на 16 октомври Виртус Имола ще срещне Мателика.

В мач от втория кръг на регион D на Серия Б Виртус Поцуоли, където играе Георги Сираков, загуби домакинството си на Авелино с 67:76 (13:20, 13:17, 26:17, 15:22).

Георги Сираков започна като титуляр и завърши с 11 точки, 1 борба, 5 асистенции и 1 отнета топка за 35 минути.

Виртус Поцуоли е с баланс от 0-2, а в следващата си среща на 16 октомври ще играе срещу