Реал Мадрид взе много трудна и сладка победа в 33-ия кръг от баскетболната Лига Ендеса в Испания. У дома "белия балет" трябваше да прави обрат срещу силно играещия напоследък отбор на Валенсия. В крайна сметка тимът на Пабло Ласо се справи със задачата и взе победа с 83:77.

Много силната втора четвърт се оказа ключова за крайния успех, а след полувремето срещата беше изключително равностойна.

Най-резултатен за победителите се оказа Джефри Тейлър с 16 точки, а Фабиен Косюр добави 13. Трей Томпкинс и Руди Фернандес бяха другите, които завършиха с двуцифрен актив - съответно 11 и 10 точки.

За Валенсия цели 6-има играчи завършиха срещата с двуцифрен брой точки. Най-резултатен от тях беше Боян Дублевич с 13.

Във временното класиране Реал е първи с 54 точки (27 победи, 6 загуби), на две точки пред Барселона (26 победи, 7 загуби). Валенсия е четвърти с 44 пункта (22 победи, 11 загуби).