Билбао постигна важна победа с 83:77 точки при гостуването на Обрадойро в мач от 14-ия кръг на Лига Ендеса. По този начин баските спряха негативната серия от три поредни загуби, в която се намираха в първенството.

Билбао започна силно мача и успя да натрупа преднина от 13 точки, която обаче не успя да задържи, а краят на първата четвърт 22:15 в полза на гостите.

Във втората част домакините стояха много по-равностойно на своя съперник и на два пъти изравняха резултата, но в крайна сметка след първите 20 минути изоставаха с 35:43 точки.

През третата четвърт ситуацията на паркета не се промени, а баскетболистите на Билбао продължиха да контролират умело преднината, която натрупаха.

В последната четвърт Обрадойро успя да намали изоставането си до 4 точки, но силите на домакините не стигнаха за нищо повече и в крайна сметка загубиха със 77:83 точки.

Бендзиус бе най-резултатен за домакините с 19 точки, а Бамфорт отбеляза 13 точки за Билбао.