Отборът на Барселона с Александър Везенков в състава загуби гостуването си на Билбао Баскет със 79:92 точки в 4-я кръг на испанската Лига Ендеса.

Везенков игра 15 минути и реализира 5 точки, като овладя 2 борби.

Домакините от Билбао стартираха страхотно и дръпнаха с 27:4 точки след 7 минути игра, а Барса отбеляза първия си кош едва след средата на първата част. След 10 минути игра резултатът бе 27:18.

След по-добра втора четвърт Барселона намали до 34:38 точки на почивката, но през второто полувреме баскетболистите на Билбао поддържаха аванса си и не позволиха обрат. След третата част доманите водеха с 68:60 точки.

Най-полезен за Билбао Баскет бе ветеранът Алекс Мумбру с 25 точки, а толкова добави и Скот Бамфорт.

За каталунците с 29 точки и 6 асистенции завърши Тайръс Райс, а с 15 се отчете Джъстин Долман.

Това бе втори мач за Барселона в размките на три дни, след гостуването на каталунците на Уникс Казан в Евролигата в петък вечер.

Отборът на Билбао Баскет вече е с 4 победи от 4 мача в испанското баскетболно първенство, а Барселона е с актив 2:1 и мач по-малко.