Отборът на Баскония стори необходимото, за да защити третото си място в Лига Ендеса. Отборът от Виктория-Гастейс надигра гостуващия Уникаха със 112:95.

Успехът в никакъв случай не дойде лесно, защото през първата четвърт играчите на Велимир Перасович вкараха едва 16 точки и изоставаха с 9 резултата. До полувремето обаче домакините се разиграха и почивката дойде при 51:47 за тях. Оттам нататък те не изпуснаха водачеството и във финалната част сториха нужното, за да подсигурят успеха.

Най-резултатни за успеха бяха трима баскетболисти на Баскония – Йоханес Фойгтман, Венсан Парие и Шавон Шийлд вкараха по 18 точки. За Уникаха над всички беше Кайл Вилтиер с 23 пункта.

Баскония трети в подреждането с 15 победи и 6 загуби, като изостава с 4 пункта – 30 срещу 34 – спрямо лидера Барселона. Уникаха е 6-и с 13 победи и 8 загуби (26 точки).