Барселона започна с убедителна победа с 20 точки новия сезон в испанското баскетболно първенство. Каталунците се наложиха с 98:78 при домакинството на Гран Канария. „Блаугранас“ имаше тотално превъзходство през по-голямата част от мача, като гостите успяха да се върнат в срещата в третата четвърт, но нямаха сили за нищо повече.

Воденият от Светислав Пешич отбор методично започна да трупа своята преднина още от първата част, когато Барселона поведе с 29:17. След края на втората част каталунците имаха още по-убедителен аванс – 49:32.

В третата част Гран Канария успя да намали своето изоставане до четири точки, но няколко прибързани стрелби в края позволиха отново на Барселона да увеличи преднината си и в крайна сметка каталунците водеха със 71:63.

В последната четвърт Барселона затвърди своята доминация и спечели мача с 98:78.

Най-резултатен за Барселона е Анте Томич с 21 точки, а по 13 добавиха Пиер Ориола и Тома Юртел.

Еулис Баес реализира 16 точки за Гран Канария, а Крис Евънс добави 14.