Баскетболният Барселона с българина Александър Везенков в състава си допусна изненадващо поражение при гостуването си на Морабанк Андора с 80:87 точки в 12-я кръг на Лига Ендеса.

Барса вече е на четвърто място във временното класиране в Испания с актив 8-3, а Морабанк Андора е седми със 7 успеха и 4 поражения.

Така Барселона записа втора загуба за седмицата, след като падна от Анадолу Ефес в Евролигата в петък.

Домакините поведоха след първа част с 22:18, а на почивката резултатът бе 42:36 точки.

И през второто полувреме каталунците не успяха да вземат нещата в свои ръце и въпреки, че намаляваха пасива си на няколко пъти, така и не можаха да обърнат.

Александър Везенков завърши с 8 точки за 15 минути игра, а най-резултатен за гостите бе Анте Томич с 21 точки и 9 борби.

За победителите от Морабанк Андора Давид Йелинек отбеляза 18 точки.

За Барса и Везенков предстоят гостуване на ЦСКА Москва на 16-и декември в Евролигата и домакинство на Ховентут на 18-и декември в поредния кръг на Лига Ендеса.