Реал Мадрид спечели деветия си трофей в баскетболната Евролига след победа на финала над Олимпиакос със 78:59.

Испанският колос най-сетне дочака титлата в най-престижния баскетболен турнир, която е първа за тима от 1995 година насам. Пред 13 000 зрители в своята зала в Мадрид испанците се възползваха от домакинското си предимство и стигнаха до успеха. Реал взе инициативата във втората част и стигна до 7 точки аванс на почивката.

В третата четвърт Реал дръпна с 11 точки, но последва изумителна серия от 12:0 и Олимпиакос успя да поведе. Това не смути играчите на Реал, които успяха да си върнаха водачеството в резултата след силна игра на американския град Джейси Керъл и да спечелят убедително с 19 точки разлика.

Най-резултатен за Реал бе Джейси Керъл с 16 точки, 11 от които в третата част. По 12 точки добавиха Андрес Ночони и Серхио Люл. За Олимпиакос със 17 точки се отличи Мат Лоески./БТА