Фенербахче победи Бешикташ с 98-94 след продължение в четвъртата среща от серията във финала на турското първенство и така спечели титлата с 4-0.

Богдан Богданович бе обявен за MVP на Финалите, след като прати двата последни мача от серията в продължение собственоръчно, с кош в последните секунди, а в четвъртия приключи с 23 точки и 9 асистенции.

Бешикташ държеше мача в ръцете си, като водеше с 14 точки две минути преди края му. Невероятни тройки на Фенербахче и куп грешки на "черно-белите" обаче позволиха последна атака за символичните гости, и Богданович реализира 2 точки за равенство и продължение. Там вече Фенербахче се носеше на вълните на предусещаната титла и диктуваше събитията.

Ян Весели завърши с 26 точки и 11 борби за победителите, а за Бешикташ юношата на "фенерите" Кенан Сипахи вкара 22.

Мачът се игра на закрити врата, след ексцесиите в третата среща.