Националният отбор по баскетбол за жени на Австралия успя да победи този на Канада със 75:72. Мачът бе оспорван, но "кенгуратата" излезнаха крайни победители.

Първата четвърт бе великолепна за канадките, след като те взеха ранен аванс и завършиха частта великолепно 23-14. Австралия трябваше да реагира, но вторият период започна изключително равностойно. Все пак, момичетата, водени от Санди Брандело, след като изостанаха с 14, успяха да направят изключителен обрат, реализирайки 19 безответни поредни точки. Така първото полувреме завърши при резултат 33-38.

Третата четвърт донесе нов сензационен обрат. След като Австралия поведе с 4, последваха много силни минути за Канада и накрая на частта те водеха с шест точки. Фаворитките от Австралия успяха да реагират отново, след като малко преди края имаха преднина от пет точки. Канада отказа да се предаде и смъкна разликата до 3, но това не бе достатъчно и "кенгуратата" се поздравиха с успеха.

Канада са първи в група B с актив от 7 точки. След днешния мач, Австралия е на трета позиция също със 7 пункта.