Монтана 2003 спечели изключително драматично със 102:100 (24:21, 13:18, 21:12, 16:23, 28:26) след две продължения у дома срещу Будучност в шестия си мач от груповата фаза в Адриатическата лига по баскетбол при жените.

Първите две части преминаха равностойно, а на почивката черногорският отбор имаше аванс от две точки. В края на третата четвърт Монтана дръпна в резултата с 58:51, но в последните десет минути от редовното време се стигна до 74:74, а двата отбора не успяха да си отбележат кош в заключителните 31 секунди.

Във втория допълнителен период в мача българският отбор изоставаше с 89:97, но тройка на Христина Иванова намали до пет точки пасива за домакините. Следващото равенство беше 98:98, а отново Христина Иванова оформи крайното 102:100 само 11 секунди преди края.

Димана Георгиева се отличи с 21 точки за Монтана, а Христина Иванова добави още 20 точки. Николина Бабич от Будучност беше най-резултатна в срещата с 26 точки.

Монтана 2003 се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 9 точки. Лидерът Берое има две спечелени точки повече до момента. Будучност е на петата позиция в Адриатическата лига.

източник: LAP.bg

Среща от редовния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени:

Монтана 2003 - Будучност (Черна гора) - 102:100 след продължения (24:21, 13:18, 21:12, 16:23, 28:26)