Европейският гранд Макаби Тел Авив изгуби Купата на страната, след като претърпя сензационно поражение в полуфиналите на турнира снощи от Бней Ашарон с 87:94. Трофеят бе притежание на Макаби почти десетилетие, но тази година воденият от Невен Спахия тим няма да може да увеличи колекцията си.

В другия полуфинал бившият съперник на българския ЛукОйл Академик в надпреварата за Купа УЛЕБ - Апоел Йерусалим се справи лесно със съпротивата на Рамат Ган за крайното 117:78 и се класира за финала.

Гвоздеят на вечерта обаче бе загубата на двукратния европейски шампион Макаби Тел Авив. Бней Ашарон поведе от самото начало, а Лий Нейлън, който преди двубоя бе заявил, че неговият отбор ще спечели, удържа на думата си реализирайки с 31 точки.

Баскетболистите на Макаби показаха много слаб процент успеваемост при стрелбата и въпреки, че опитаха да се върнат в мача през последната четвърт, не успяха за продължат защитата на трофея.

Бней Ашарон ще се изправи срещу Апоел Йерусалим в четвъртък в спор за Купата на Израел.