Латвия и Беларус са първите два полуфиналисти на Европейското първенство по баскетбол за жени. Латвийките надделяха над Франция с 66:62 точки, а беларускините изненадващо се наложиха над защитаващия титлата си тим на Чехия с 52:46 точки.

Латвия водеше в резултата срещу Франция през целия мач и заслужено стигна до победата. С най-голям принос за успеха на латвийките бе Гунта Баско, която наниза 17 точки. Най-резултатна за французойките бе Сандрин Груда с 14 точки.

Латвия дръпна още в самото начало и постепенно увеличаваше своя аванс. 3:45 минути преди края, преднината на латвийските баскетболистки достигна 12 точки – 61:49.

В следващите три минути обаче френският тим направи серия от 13:3 точки и 15 секунди преди края на таблото светна 64:62 – само две точки аванс за Латвия.

Анет Якобсон Зогота бе фаулирана и хладнокръвно реализира двата наказателни удара – 66:62, като по този начин сложи точка на спора. Зогота завърши общо с 12 точки.

Във втората четвъртфинална среща Беларус сензационно детронира европейския шампион Чехия в двубой, изпълнен с много обрати и драматизъм от началото до края.

Първата част бе за чехкините - 15:11, но след това удари часът на беларускините – 20:12. В третата четвърт европейският първенец отново взе връх - 14:8. Така преди заключителните 10 минути Чехия имаше аванс от две точки – 41:39.

В последната четвърта част Беларус наложи волята си, като позволи на своя съперник да отбележи само пет точки – 13:5 и триумфира с краен резултат от 52:46 точки.

С най-голям принос за успеха на Беларус бяха Наталия Марчанка и Елена Левчанка с по 11 точки. За Чехия най-много реализира Яна Весела - също 11 точки.