Бившата баскетболистка на ЦСКА Латаша Байерс игра едва 3 минути за новия си тим в женската НБА, а Хюстън записа третата си поредна загуба от старта на шампионата отвъд Океана.

„Кометс” паднаха от Сан Антонио с 71:82 в дебютния си мач пред собствена публика. Преди това Байерс и компания претърпяха поражения от Сиатъл и Финикс. В следващия си двубой Хюстън се изправя срещу Детройт в опит да стигне до първи успех този сезон.

За краткото време на терена снощи Латаша Байерс направи една неуспешна стрелба и взе 1 борба. Хюстън стартира отлично мача, но изигра катастрофална втора четвърт, в която отбеляза само 7 точки срещу 24 за „сребърните звезди” от Сан Антонио.

„Хюстън Кроникъл” коментира: „В дебюта си като домакин във вторник вечер „Кометс” направиха същото, което правят от началото на сезон- добър старт, после допуснаха голяма разлика и не успяха да се върнат в мача. Резултатът бе третата поредна загуба.”

Вместо в женската НБА другата американска баскетболистка, която носеше екипа на българския ЦСКА през годината Тифани Джонсън ще довърши сезона в Испания.