Отборът на Лас Вегас Ейсес спечели титлата в Женската национална баскетболна асоциация (WNBA).

Тази нощ воденият от Беки Хамън тим победи със 78:71 като гост Кънектикът Сън и спечели финалната серия с 3:1 успеха.

За "асата" това е първа титла в WNBA след два загубени финала през 2008 и 2020 година. Кънектикът пък остава без титла, като "слънцата" вече имат четири изгубени финала - през 2004, 2005, 2019 и 2022 година.

В заключителния четвърти мач от финалната серия най-резултатна за тима от Лас Вегас бе Челси Грей, която завърши с 20 точки, 5 борби и 6 асистенции на сметката си. Още 17 точки добави Рикуана Уилямс, а с 15 остана Кейси Плъм. Ейджа Уилсън завърши с "дабъл-дабъл" от 11 точки и 14 борби за победителките, като освен това игра и пълни 40 минути.

За Кънектикът Кортни Уилямс реализира 17 точки. Джонкел Джоунс добави 13, а ДеУона Бонър, която има македонско гражданство, остана с 12 точки. С "трипъл-дабъл" в двубоя от 11 точки, 10 борби и 11 асистенции приключи Алиса Томас, но и това не се оказа достатъчно на тима на домакините, за да избегне загубата.

Приза за "Най-полезен играч във Финалите" очаквано отиде при Челси Грей, която записа по 18,3 точки и 6 асистенции в хода на серията с Кънектикът.