Бившият плеймейкър на ЛукОйл Академик Ламонт Джоунс изигра много силен мач за новия си клуб Апоел Гилбоа/Афула в първия кръг на израелското първенство, но тимът му загуби като гост на Апоел Йерусалим с 84:92 точки. Джоунс записа14 асистенции, а Гилбоа/Афула водеше с 14 точки 12 минути преди края, но Апоел Йерусалим обърна мача и стигна до успеха. Домакините спечелиха последната четвъртина с цели 16 точки – 28:12. Ламонт Джоунс завърши с 12 точки, 6 борби и 14 асистенции за 38 минути на терена, а най-резултатен за тима му бе Гур Порат със 17 точки. В следващия кръг на 4-ти ноември Гилбоа/Афула гостува на Ирони Ашкелон.

Отново в първия кръг други двама бивши играчи от българското първенство, но носели екипа на ЦСКА – Ейдриън Пледжър и Ави Сукар, които вече играят за Ирони Нахария отстъпиха като домакини на шампиона Макаби Тел Авив с 3 точки – 87:90. Пледжър бе титуляр и вкара 10 точки, подаде 5 асистенции и овладя 4 борби за 33 минути игра, а Сукар завърши с 4 точки за 21 минути.

Начело в Израел излезе Макаби Тел Авив пред Апоел Йерусалим и Ирони Ашкелон. Гилбоа/Афула на Ламонт Джоунс е 6-ти, а Нахария на Пледжър е 7-ми във временното класиране.