Юношите на ЦСКА завършиха със загуба участието си в Европейската младежка лига (ЕМБЛ).

В последния си мач от турнира в Унгария ЦСКА U16 претърпя поражение от Клуж Напока с 97:56 точки, пише bgbasket.com. "Армейците" приключват турнира с общ баланс 1-7.

Румънците взеха инициативата още в началните минути. След първата част водеха с 29:11, а на почивката авансът им достигна 23 точки. Ситуацията не се промени и след паузата. Клуж излезе напред със 70:39 преди заключителния период, като до края направи успеха си още по-изразителен.

ЦСКА U16 спечели борбата под коша, но отстъпи по всички други показатели. Ключов се оказа и броят на грешките. „Червените“ сбъркаха 38 пъти срещу едва 16 за съперника.

Най-резултатен за българите бе Людмил Стоянов, който завърши с дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби. МартинРусев и Здравко Петков отбелязаха по 9 точки.