НБА звездите на Италия Андреа Барняни и Марко Белинели бяха главните действащи лица на паркета във финала за Купа Диего Ганати. Баскетболната „Скуадра Адзура” победи Хърватия със 72:66 в репетиция преди Евробаскет 2007.

Хърватите доминираха през по-голямата част от двубоя, игран снощи в планинския курорт Бормио. Барняни и Белинели, заедно с детето-чудо на италианския баскетбол Данило Галинари, успяха да обърнат нещата в полза на домакините.

На почивката резултатът бе 32:30 за Хърватия, след като Барняни не успя да вкара нито един кош през първото полувреме. Баскетболистът на Торонто обаче намери себе си през втората част и реализира 12 точки, включително и тройка, която изведе Италия напред 65:63.

Белинели бе човекът, който обра овациите и бе най-резултатен с 15 точки. Галинали добави 14.

Отборът на Италия получи почивка след края на мача в Бормио, но ще се събере отново в Каляри на 8 август, за да продължи подготовка за Евробаскет. Шампионатът на Стария континент започва на 3 септември в Испания.