Испания победи европейския първенец Сърбия с 68:54 (33:28) и се класира за финала на олимпийския турнир по баскетбол за жени в Рио де Жанейро.

Световните вицешампионки доминираха от началото на двубоя, като след първата четвърт имаха преднина от 20:9. Сръбкините стартираха силно втората част и намалиха до 20:22, но в последствие иберийките отново овладяха контрола върху мача, а след серия от 13:2 в третата част те поведоха с 46:30 и до голяма степен предрешиха крайния победител. Алба Торенс и Асту Ндур бяха най-резултатни па победителките с по 14 точки.

Лора Никълс пък беше най-полезна с 13 точки и 12 борби. За сръбкините с по 12 точки завършиха Саша Чаджо и Соня Петрович, която взе и 7 борби. В другия полуфинал защитаващият титлата си САЩ ще срещне Франция в повторение на мача за титлата от Игрите в Лондон 2012./БТА