Испания победи Австралия с 89:88 точки в драматичен мач и спечели бронзовите медали в турнира по баскетбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Испанците са олимпийски вицешампиони от Лондон 2012 и европейски първенци от миналата година. Баскетболистите на Испания поведоха с 40:28 4:12 минути преди почивката, но след това Австралия намали пасива си на 38:40.

Последната четвърт беше изключително оспорвана и се игра кош за кош. 35.5 секунди преди края Австралия поведе с 86:85 след два наказателни удара на Дейвид Андерсен. Пау Гасол отговори с два фаула, а Арън Бейнс вкара кош за 88:87 за Австралия.

Серхио Родригес отбеляза два наказателни удара 5.3 секунди преди сирената, а в последната атака австралийците сбъркаха и срещата приключи.

За Испания силен мач изигра Пау Гасол, който направи "дабъл-дабъл" - 31 точки и 11 борби. Никола Миротич добави 14 точки, а Серхио Родригес и Руди Фернандес приключиха съответно с по 11 и 10 точки.

За Австралия се отличиха Пати Милс с 30 точки и Дейвид Андерсен с 15 точки.

В спора за титлата по-късно днес ще се срещнат САЩ и Сърбия.

Финални срещи на турнира по баскетбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро: