Яо Минг вкара 21 точки и грабна 8 борби за победата на Хюстън Рокетс на европейския първенец Панатинайкос със 107-70 в приятелски предсезонен мач. Ракетите дори бяха без най-добрия си играч Трейси Макгрейди, който лекува лявото си коляно. Той се удари един ден по-рано и от клуба решиха в последния момент да не рискуват с неговото пускане.

Новото попълнение на отбора Луис Скола вкара 17, а Рафър Алстън добави 14 точки. Завърналия се в отбора след като бе заменен в деня на драфта Стив Френсис игра 21 минути и се отчете с 11 точки.

Панатинайкос, който е спечелил 4 титли в Европа за последните 8 години бе тотално надигран. Най-добрият треньор на стария континент през последните години Желко Обрадович получи второ техническо нарушение 8 минути преди края на мача и бе изгонен.

Още от старта бе ясно, че гръцкия тим няма решение за 229 сантиметровия Минг. През първата част, докато той бе на игрището гърците предпочитаха да стрелят отвън, но показаха слаба ефективност в стрелбата. След 10 минути игра резултата бе 33-19 за Рокетс. На почивката преднината вече бе 22 точки (59-37).

Най-резултатни за Панатинайкос бяха Сани Бечирович и Майк Батист с по 14 точки. Провъзгласения за MVP на Файнъл Фоур-а на Евролигата преди няколко месеца в Атина Димитрис Диамантидис вкара първия си кош минута и 37 секунди преди края на срещата.В събота срещу неделя сутринта в 3.30 българско време европейския шампион Панатинайкос среща този на НБА Сан Антонио в едноименния град.