Феновете на баскетболния Олимпиакос предизвикаха безредици по време на първия мач от финалната серия в гръцкото първенство срещу големия си спортен враг Панатинайкос. Европейският клубен шампион воден от треньора Желко Обрадович победи като гост в Пирея с 69:67 точки и поведе с 1-0. По време на последните три минути двата тима бяха много нервни. Кош на Майк Батист увеличи разликата на 6 точки за 55:49 точки. Олимпиакос пък бе отбелязал само 11 точки за 14 минути до момента, но „червените” реализираха 5 точки за 40 секунди и намалиха до 54:55 точки. Янис Борусис взе борба в нападение и Никола Вуйчич даде преднина за домакините при 58:56 точки.

Последвалото отсъждане на съдиите взриви залата. Фаул на Борусис и неотсъдено нарушение на Джош Чилдрес доведоха резултата до 62:58 точки. Феновете на Олимпиакос се разбунтуваха, хвърляха бомбички в залата и влязоха в схватка с полицията, а мачът бе прекъснат за близо 10 минути. Двубоят бе подновен по-късно, а „зелените” изтръгнаха успеха с крехка преднина.