Страхотен финал беляза тазгодишната ученическа Левски- Буба лига в зала „Универсиада” и целия пролетен турнир на БК Левски. Столичното 55 СОУ Петко Каравелов победи 31 СУЧЕМ Иван Вазов след продължение и кош от наказателен удар с 44:43. Двубоят бе украшението на баскетболния празник в зала „Универсиада”. Малките баскетболисти на 55 СОУ водеха почти през целия мач, но играчите на 31 СУЧЕМ изравниха за 43:43 с тройка на Мартин Ангелов в последната секунда. В продължението се игра до кош, но бе отсъдено нарушение и наказателни удари. След първия успешен наказателен удар Купата за победител в ученическата Левски Буба лига отиде при 55-то училище в София. Третото място спечелиха малчуганите от 137 СОУ Ангел Кънчев, които в мача за третото място победиха 25 ОУ д-р Петър Берон.

Отбори от още няколко столични училища играха в съботния ден в зала „Универсиада”. Награди имаше за абсолютно всички осигурени от спонсорите на турнира Нестле България и Спорт Депо. Купата на шампионите бе връчена от президента на БК Левски Иван Джиджев, за второ място от директор комуникации на Нестле Мария Христова- Швец, а за трето място от старши треньора на мъжкия тим на Левски Тити Папазов. Състезателите от представителния отбор на „сините” също раздадоха подаръци на момичетата и момчетата, които се бориха мъжки на баскетболния терен.