Централният борд на ФИБА взе няколко интересни решения по време на първото си заседание за 2014-та година, в Барселона. По време на събирането на баскетболните лидери бе теглен и жребият за Световното първенство, и за квалификациите за Евробаскет.
Междувременно, ФИБА реши още следните неща:
Наказанието на Сенегал да не участва в състезания на ФИБА бе премахната.
Извънреден конгрес на ФИБА ще има на 15-16 март в Истанбул, когато ще се тегли и жребият за Световното първенство при жените.
Следващите световни първенства при юношите и девойките до 19 години ще се проведат в Гърция (мъже) и Русия (жени).
Наказанията на Гватемала, Панама и Йемен бяха прекратени. Проблемите с Руската баскетболна федерация бяха обсъждани, и ако ситуацията не се промени до месец юни, ще бъде наложено наказание.
До няколко дни ще бъде стартиран процесът по приемане на кандидатурите за домакинство на Световното първенство през 2019-та. Решението кой ще бъде домакин ще бъде взето през пролетта на 2015. При жените решението кой да приеме Мондиал 2018 ще бъде взето в края на настоящата година.
Ще има и нови правила, включително по-сериозно използване на видео повторения, и разрешение играчите да използват номерата от 00 до 99. Тези нововъведения влизат в сила на 1 октомври 2014.