Отборът на Фенербахче Юлкер спечели втора поредна титла на Турция и четвърта в последните пет години. Във финалната серия „фенерите” надиграха Галатасарай с 4-2 победи. В последния мач воденият от треньора Невен Спахия тим спечели с 91:88 като гост.

Срещата вървеше кош за кош през цялото време, като чак през втората част Фенербахче дръпна със 7 точки, пише bgbasket.com. На почивката обаче резултатът бе изравнен за 49:49. През второто полувреме отново нямаше големи откъсвания, като „фенерите” водеха с 3 точки след края на третата част. В последната гостите продължиха да имат преднина, а в края я запазиха и спечелиха мача, а с това и титлата.

Йомер Онан завърши с 20 точки за победителите. Огуш Саваш добави 19 и 6 борби, а Емир Прелджич завърши с 12 точки, 6 борби и 5 асистенции.

За домакините с 19 точки и 8 асистенции завърши Джери Джонсън, а 18 точки отбеляза Престън Шумперт.