Турският тим Фенербахче детронира шампиона Макаби Тел Авив (Израел) и се класира за финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже. Баскетболистите на Фенербахче спечелиха четвъртфиналната серия с 3:0 успеха, след като в третия мач като гости се наложиха със 75:74 точки след продължение.

Редовното време завърши 65:65.

Възпитаниците на Желко Обрадович достигат до финалната четворка на турнира за пръв път в историята си. Ян Весели изравни за гостите 65:65, но след това пропусна от наказателната линия и се стигна до продължение. Андрю Гадлък вкара победния кош за турския първенец 9 секунди преди сирената. Никос Зисис се отличи с 19 точки и 5 асистенции за Фенербахче. Андрю Гадлък добави 15 точки, а Ян Весели завърши с 12 точки и 8 борби. Джереми Парго беше най-резултатен за Макаби Тел Авив с 21 точки. Брайън Рандъл направи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби.

В друга среща Панатинайкос (Гърция) победи ЦСКА Москва (Русия) с 86:85 точки. Руският тим води с 2:1 победи в серията. Секунди преди края Кайл Хайнс фаулира Никос Папас, който бе точен при един от двата си опита от линията за крайното 86:85. Никос Папас се отличи с 25 точки за Панатинайкос. Капитанът Димитрис Диамантидис добави 15 точки и 7 асистенции. Антонис Фотцис завърши с 12 точки и 4 борби. За ЦСКА Москва Сони Уимс беше най-резултатен с 24 точки. Нандо Де Коло отбеляза 19 и направи 5 асистенции. Милош Теодосич се отличи с 12 точки и 9 асистенции. Четвъртият мач от серията е на 22 април отново в Атина.

Макаби Тел Авив (Израел) - Фенербахче (Турция) - 74:75 след продължение (65:65, 31:37)
* Фенербаче спечели серията с 3:0 победи и се класира за финалната четворка.

Панатинайкос (Гърция) - ЦСКА Москва (Русия) - 86:85 (34:34)
* ЦСКА Москва води с 2:1 победи в серията.