Българинът с френски паспорт Илиян Евтимов изигра добър мач за своя Види Вичи Болоня при победата над Реджо Емилия с 82:79 в италианското първенство.

По-малкият брат Евтимов отбеляза 11 точки за 17 минути на терена, като записа в актива си и 3 борби. Гостите направиха по-силно първо полувреме като поведоха с 39:38, но след почивката домакините от Болоня успяха да вземат инициативата в свои ръце. След третата четвъртина тимът на Евтимов вече имаше 4 точки преднина – 63:59 и стигна до победата.

Отборът от Болоня е втори във временното класиране, но със същите показатели – 17 успеха и 8 поражения е и третия Армани Джийнс Милано. Първи в Италия е Монтепаски Сиена с едва 4 загуби от 25 мача, а в следващия кръг на 1-ви април Види Вичи приема точно лидера.