Европейският клубен шампион Панатинайкос изигра втори мач в София, срещу македонския Фени Индустри, вече в зала „Универсиада”. След като снощи би Левски в бенефиса на Георги Младенов, гръцкият гранд нямаше проблеми и срещу шампиона на Балканската лига, и го победи със 107:70. Пред изключително скромна публика, „зелените” оставиха надежда на Фени само в първата четвърт, след която разликата бе само шест точки.

Още от началото на втората част обаче ПАО стъпи на педалите, и бързо направи серия, която ги изведе с 15 напред само за пет минути. На почивката авансът на гърците вече бе съкрушителен – 59:35.

След почивката разликата продължи да расте, и достигна 30 точки в края на третия период и доближи 40 в последната четвърт. Старши треньорът на ПАО Желко Обрадович дори пусна за 13 минути в игра 18-годишния Фотис Зубос, за да даде почивка на звездите си.

За победителите с 15 точки завърши Ян Воюкас, 13 добави Александър Марич, а 12 - Стивън Смит. ПАО стартира фантастично от тройката, и след първото полувреме бе 50%, подобно на мача срещу Левски. През второто полувреме обаче гърците вкараха само две от десет, и така поразвалиха малко този процент. Те направиха гросмайсторските 27 асистенции, а решаващи за разгрома бяха грешките – 4 срещу цели 20 за Фени.

За македонския тим Джаред Фрай реализира 14 точки, а НГай Евънс - 13.

Утре от 16.00 часа в последния мач от импровизирания тристранен турнир ще играят Левски и Фени Индъстри, отново в зала „Универсиада”. В събота „сините” ще пътуват за Скопие, за приятелски двубой с МЗТ.