Отборът на Анадолу Ефес победи Бешикташ с 84:82 точки след продължение в петия мач от финалната серия в турското баскетболно първенство. Така Ефес намали резултата на 2-3 победи, след като в предишния сблъсък Бешикташ ги разгроми с 81:55 точки, за да стигне до третия си успех в плейофа. Следващият двубой между двата тима е насрочен за 11-и юни. Ако се стигне до седми решителен мач, то той ще се играе на 14-и юни.

Бешикташ изоставаше с 5 точки на почивката, но взе преднина от 4 точки след третата част. Ефес обаче отбеляза 20 срещу 16 точки за съперника и доведе двубоя до продължение. Най-добър за победителите бе Керем Гонлум с 19 точки и 6 борби, а Саша Вуячич завърши с 18 точки и 5 борби. Керем Тунчери пък реализира 12 точки, плюс 8 асистенции. За Бешикташ Карлос Аройо завърши с 20 точки и 8 асистенции.

Настоящият шампион Фенербахче Юлкер отпадна от надпреварата, а победителят в редовния сезон Галатасарай го последва. И двата тима бяха елиминирани от Бешикташ.