Титлата в гръцкото баскетболно първенство ще се реши в пети мач, след като Олимпиакос успя да измъкне победа над Панатинайкос снощи с 59:57 точки и доведе серията до 2-2.

Двубоят бе повече от драматичен, след като в самото начало феновете на домакините обстрелваха със сигнална ракета и други предмети пейката на ПАО. Баскетболистите и съдиите веднага се прибраха в съблекалнята, а мачът бе прекъснат за повече от 50 минути, като дори се наложи лично треньорът на „червените” Панайотис Янакис да успокоява разбеснелите се запалянковци. В крайна сметка Олимпиакос измъкна победата и доведе финалната серия до пети сблъсък, който ще се играе на 4-ти юни в залата на ПАО в Атина.

Американецът с български паспорт Родерик Блекни отново бе титуляр за Олимпиакос и за 26 минути завърши с 4 точки. Най-резултатен пък бе съотборникът му Георгиос Принтезис с 21. За „зелените” на Желко Обрадович Василис Спанулис вкара 17 точки.