Димитрис Диамантидис от Панатинайкос бе избран за най-добър баскетболист на Европа от италианското седмично списание "Superbasket".

27-годишният гард спечели 32-то издание на тази престижна класация, изпреварвайки силната конкуренция на три играчи от НБА - Тони Паркър, Андрей Кириленко и Дирк Новицки.

През 2006/07 година Диамантидис спечели три титли с Панатинайкос – Евролигата, шампионат и Купа на Гърция. Той бе избран и за MVP на Финалната четворка на Евролигата и бе определен за трета поредна година за най-добър защитник. В Гърция той също бе избран за MVP на местната лига.

Датата на презентацията на този трофей ще бъде оповестена в близките дни. Ето всички победители в класацията на списание "Superbasket" за най-добър баскетболист на Европа до този момент, публикувани от bulgarianbasket.com: