В среща от третия кръг на италианското първенство по баскетбол за мъже Торино, с Деян Иванов в състава си, загуби като гост на Канту със 70:80 (21:17, 17:20, 20:16, 12:27) точки. Иванов игра 34 минути като титуляр и беше най-резултатен за тима си с 18 точки.Той добави към статистиката си 5 борби, 5 асистенции и 1 отнета топка.

Торино е на 11-о място с класирането с победа и три загуби. Кавала, където играе Чавдар Костов, допусна втора загуба в първенството на Гърция, след като в третия кръг отстъпи у дома пред Коройвос със 74:89 (19:20, 14:22, 19:25, 22:22) точки. Костов игра 37 минути като титуляр и се отличи с 16 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка. Кавала е на десето място в класирането с победа и две поражения.

Отборът на Елан Шалон, с Илиан Евтимов в състава си, победи гостуващия Лимож с 67:65 точки в среща от петия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. Българинът с френски паспорт завърши със 7 точки, 3 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 23 минути като резерва. Шалон заема второ място в класирането с четири победи и една загуба. Казале Монферато, с Николай Вангелов, се наложи над Оменя с 69:51 точки в мач от четвъртия кръг в Серия А2.

Българинът завърши с 4 точки за 10 минути игра. Отборът на Сарагоса, Жаклин Златанова в състава си, победи като гост Депортиво със 77:61 точки в среща от шестия кръг на женското баскетболно първенство на Испания. Златанова игра 34 минути като титуляр и се отличи с 14 точки, 5 борби, 5 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър. Сарагоса е на шесто място в класирането с три победи и три загуби. В италианската Серия А2 Витербо, с Роксана Йорданова, загуби у дома от Болоня с 55:66 точки в мач от третия кръг. Българката записа 12 точки и 4 борби за 35 минути. /БТА