Младежкият национал на България Емил Стоилов игра 50 секунди за Естудиантес при поражението с 65:79 от гранда Реал Мадрид в 23-тия кръг на испанскта Лига Ендеса.

211-сантиметровият Стоилов, който днес навършва 19 години, се появи на терена за по няколко секунди в края на двете полувремена и успя да запише една борба срещу името си. Това бе четвърти мач за центъра през сезона в първенството на Испания.

Реал, който е лидер в класирането на Лига Ендеса с 20 победи в 21 мача, взе аванс от 10 точки след първата четвърт, но на полувремето резутлатът бе равен - 35:35.

Чак в последните 10 минути "белия балет" наложи волята си и след 25:14 подсигури поредния си успех.

Най-резултатен за Реал със 17 точки бе Джейси Керъл, а 16 прибави Фабиан Козер. За домакините сърбинът Алекса Аврамович вкара 21 точки. Естудиантес заема 16-о място в класирането с 5 победи и 13 поражения.