България не успя да се класира на четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол за момчета до 18 години, дивизия Б, въпреки че завърши група Б с победа и при равенство с втория. Днес националите се наложиха със 74:56 (19:12, 17:15, 17:11, 21:18) срещу Норвегия.

Българите са равни по точки с четвъртфиналиста Нидерландия, който спечели директния мач във вторник.

За българите лидер по точки със 17 бе Христо Бачков, който спечели и осем борби. Мартин Александров завърши с 14 пункта и също осем борби, а Стефан Михайлов вкара 11 точки след три тройки.

Норвежците започнаха мача с тройка на Елдар Алагич, но Кристиян Попов направи забивка за 6:5 и българите повече не отстъпиха в резултата. Те направиха серия от девет срещу две точки още в първата четвъртина и спечелиха всяка една до края, завършвайки с разлика от 18 пункта срещу норвежците.

България завърши на трето място и ще играе в турнира за разпределение на местата от девето до 16-о.