Отборът на Виртус Имола, с българина Борислав Младенов в състава си, постигна втора поредна победа в Италия. Тимът надделя над гостуващия Оцано след 88:72 (20:24, 23:17, 19:18, 26:13) в среща от седмия кръг в регион C в Серия Б на мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Борислав Младенов изигра отличен мач и завърши със 17 точки, 9 борби, 1 асистенция, 3 отнети топки и 3 чадъра за 33 минути като титуляр.

Най-резултатен за Виртус Имола беше Лука Галаси с 19 точки.

Тимът е с четири победи и три загуби, заемайки осмо място в класирането на регион C.

Поцуоли, където играе Георги Сираков, претърпя поражение от Ювеказерта със 70:77 (24:16, 22:22, 9:25, 15:14) като домакин в мач от седмия кръг в регион D на Серия Б.

Българинът се отчете с 11 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 34 минути.

От неговите съотборници Марко Куко записа 13 точки и 5 борби.

Поцуоли e със седем загуби на последно място в класирането на своя регион.

Отборът на Емполи, с българката Катрин Стоичкова в състава си, победи Вигарано със 78:57 (26:13, 21:9, 9:15, 22:20) в двубой от шестия кръг в група Юг на Серия А2 в женския шампионат на Италия.

Стоичкова се отличи с 14 точки 4 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 24 минути като титуляр.

От нейните съотборнички Лаура Манети вкара 17 точки и спечели 18 борби.

Емполи е на върха в класирането в групата с баланс от 5-1.