Берое победи убедително гостуващия Куманово 2009 (Северна Македония) със 105:76 (33:20, 23:14, 32:23, 17:19) в среща от група "Е" на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така възпитаниците на Любомир Минчев записаха четвърти успех. Берое има и три загуби, заемайки четвърто място в класирането. За гостите това е четвърта загуба в седем срещи.

Въпреки липсата на Седариан Рейнс домакините не срещнаха проблеми в двубой. Те спечелиха първата част с 33:20, а на почивката водеха с 56:34.

През второто полувреме играчите на Берое увеличаваха своята преднина. В хода на третата четвърт разликата достигна 29 точки, а преди финалните 10 минути българите имаха аванс от 88:57.

Кош на Симеон Илиев направи резултата 90:57 в началото на последната част, а след това стана 38 точки при 100:62.
Берое завърши мача със 17 тройки от 31 опита срещу едва 7 от 28 за гостите, което направи разликата, както и добрата игра на домакините в защита.

Брейди Роуз вкара 18 точки и направи 4 асистенции за победителите, 17 точки и 6 борби добави Кейлъб Бишъп, а 16 точки Николай Стоянов. Павел Маринов се отчете с 15 точки и 8 борби. По 13 точки за Куманово 2009 реализираха Кори Рейли Рос, Стеван Глигориевич и Андрей Цветковски.